11. zasedání zastupitelstva obce

11. zasedání zastupitelstva obce

Jednání zastupitelstva obce dne 18.4.2024 přineslo pro nás několik překvapení

Bylo svoláno na naši žádost a tentokrát se sešli všichni zastupitelé, byla schválena změna programu na náš návrh (poprvé v historii !), a také v jeho samotném závěru zastupitelé většinou devíti hlasů odhlasovali náš návrh (také poprvé v historii !), že Malínské noviny budou opět distribuovány do všech domácností v Novém Malíně, Mladoňově i v osadě Krásné. Jak starosta obce zmínil, důvodem, proč se noviny začaly tisknout v omezeném počtu, nebyla finanční úspora obecního rozpočtu. My vidíme jako správné vrátit jejich distribuci zpět do všech schránek tak, aby byly k dispozici všem našim občanům. Návrhy na úpravu obsahu Malínských novin představíme na příštích zasedáních obecního zastupitelstva.

Včera bylo řešeno mnoho záležitostí, nejtřaskavějším tématem byl opět dřevosklad a způsob financování jeho nákupu (jen pro info – areál dřevoskladu byl pořízen za 42 milionů Kč). Starosta obce a jednatel Provozní Nový Malín v jedné osobě, Mgr. Štencl, v současné době vyjednává samostatně bez účasti členů rady obce o strategickém obchodním partnerovi pro zajištění financí na další splátku kupní ceny ze strany PNM prodávajícímu. V tuto chvíli zná jméno potenciálního strategického obchodního partnera pouze Mgr. Štencl. K tématu dřevosklad se vrátíme ještě v dalších příspěvcích, tak nás sledujte i nadále.

Dalším tématem, které se hodně diskutovalo, bylo odpadové hospodářství a dotazy občanů k tomuto tématu. Včera bylo dohodnuto, že nejčastější dotazy občanů budou s reakcí obecního úřadu uveřejněny na webu obce

Samozřejmě byl pořízen videozáznam z jednání zastupitelstva, po GDPR úpravách bude umístěn na náš YouTube kanál. A věřte, že to stojí za to!

Sdílejte tento příspěvěk

Naše sociální sítě

Náš email

info@perspektivapronovymalin.cz

František Solař © 2023