Další bod k projednání do obecního zastupitelstva

Další bod k projednání do obecního zastupitelstva

Pro jednání zastupitelstva obce dne 29. ledna podáváme návrh na vyhlášení výběrového řízení na místo ředitele/ředitelky ZŠ a MŠ Nový Malín, který může zřizovatel, tj. Obec Nový Malín, vyhlásit. Jedná se o obvyklý postup, který je u mnoha zřizovatelů školských zařízení běžnou praxí. Návrh na konkurz může také vzejít od České školní inspekce nebo Školské rady. Ředitelé/ředitelky škol získávají po zvolení svůj mandát na 9 let.

Účelem konkurzu je zvýšit transparentnost výběru osob na vedoucí pracovní místo ředitele veřejné školy a zvýšit pravděpodobnost „správného“ rozhodnutí ze strany zřizovatele.

Naším cílem je dát příležitost potenciálním adeptům představit jiné koncepce rozvoje malínské školy. Současně chceme dát možnost stávající ředitelce školy obhájit svůj mandát na dalších 6 let. Chceme se dozvědět, zda koncepce, se kterou vyhrála paní ředitelka minulé výběrové řízení, byla úspěšná a do jaké míry se podařilo její plány naplnit, a současně také představit koncepci rozvoje školy na příští šestileté období.

Sdílejte tento příspěvěk

Naše sociální sítě

Náš email

info@perspektivapronovymalin.cz

František Solař © 2023