Krásné ohlasy rodičů na zápisu budoucích prvňáčků

Krásné ohlasy rodičů na zápisu budoucích prvňáčků

Jako každý rok, i letos, a to ve čtvrtek 13.4.2023, se konal zápis budoucích prvňáčků do ZŠ Nový Malín. Dvě malé slečny D. a K. měly svůj velký den a vydaly se se svými rodiči do malínské školy. Už při příchodu do areálu byla cesta k zápisu zřetelně označena šipkami, tak si budoucí školačky byly jisté, že jdou správným směrem. Malé slečny šly k zápisu sice s obavami, ale…… ve škole už čekali šikovní starší školáci a slečny dostaly startovní čísla, která si uvázaly kolem pasu a hned měly rozzářené oči. A teprve, když vešly do třídy, kde se samotný zápis konal! Ta byla připravená ve velkém sportovní stylu, protože tématem letošního zápisu byl sport. 

D. hbitě odpovídala na otázky paní učitelky Poláškové, spojovala správně klikatou cestu, pojmenovala geometrické tvary, sporty, barvy, strany, počítala, přiřazovala, smyčku na botě udělala, čímž se dostala do cíle, kde už na ni čekaly stupně vítězů, kam vystoupala až nahoru. Paní učitelka jí nabídla, že teď může zazpívat, nebo říct básničku. D. ráda zpívá a tak bez velkého rozmýšlení spustila – Na tom pražským mostě, konvalinka roste… Dočkala se velkého potlesku a pochvaly a také dostala dárečky a medaili. Paní učitelka jí ještě ukázala školní pomůcky na následující školní rok a pak už nadšená a spokojená utíkala domů. Maminka malé D. dodává, že paní učitelky Ptáčková i Polášková, které byly u zápisu přítomny, si pamatují, jak ona sama před lety chodila jako žákyně do malínské školy, a že to bylo moc milé setkání.

Malá K. měla z této velké události respekt, ale vůbec se nebála. Co ji při zápisu nejvíc zaujalo? Jak si balila věci na plavání do tašky a pak musela zpaměti říkat, co si zabalila a paní učitelka Ptáčková jí dávala věci zpět. Bavilo ji také zavazování tkaničky, na které je moc hrdá, protože ji to naučila její sestřička. Pak písmenka, protože je umí poznávat a samozřejmě top strop byly stupně vítězů.

Paní učitelka Ptáčková byla moc hodná a hodně ji chválila. K. si celý zápis užila, zároveň to však brala jako vážnou událost a už teď se „děsně“ těší do 1. třídy.

Maminka dodává, že musí všechny, kteří zápis budoucích prvňáčků připravovali, pochválit. Velké díky patří zejména paní učitelce Ptáčkové, která bývá hlavní organizátorkou zápisů dětí, a pak také jejím kolegům a kolegyním, kteří ji vždy v realizaci zápisů podpoří a pomohou.

Sdílejte tento příspěvěk

Naše sociální sítě

Náš email

info@perspektivapronovymalin.cz

František Solař © 2023